DLA ZAWODNIKÓW - WAŻNE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 czerwca 2019

PORADNIK UCZESTNIKA
czyli: „To gdzie ten Bieg jest właściwie?”

ZAPISY

Znów mamy cos na kształt klęski urodzaju. No co ja mogę, że w Milanówku się tak fajowsko biega. Jeśli więc właśnie „obudziłeś się z ręką w nocniku” ( czy ktoś jeszcze pamięta co to nocnik? )to tradycyjnie wysyłaj maila błagalnego do organizatorów na adres milanowek@sto-nogi.pl. Jeśli zwolni się jakieś miejsce, to może będziesz miał szczęście i wskoczysz na wakat. Można też próbować w dniu Biegu, ale już na własne ryzyko. I wtedy kaskę  ( 75 zł ) trzeba mieć odliczoną, bo terminalu w biurze zawodów się nie stwierdza. Jeszcze by się pobrudził, albo zamoczył

PAKIETY I WERYFIKACJA

Kto tylko może, niech zagląda na ul. Herberta 41 w Milanówku do Liceum Społecznego, zwanego nie wiedzieć czemu Fiderkiem ( Herbercik jakoś się nie przyjął). Czekamy tam na Was U W A G A - od piątku 14.06.2019. Trochę nam się wszystko opóźniło. Sorka. Ale warto poczekać, bo pakiety mamy na wypasie. Tak, więc w piątek możecie odebrać swoje pakiety między 10.00 a 18.00 w sekretariacie. Przy okazji nie zapomnijcie zabrać dowodu, bo bez tego ani pakietu, ani weryfikacji raczej nie będzie. W ramach atrakcji przed biegowych zapraszamy o 18:00 na spektakl "Wszystko w jednym"

 

PASTA PARTY
W sobotę 15.06.2019 zapraszamy Was do Biura Zawodów pod w/w adresem od godziny 16:00. Będzie można odebrać pakiety, zweryfikować się i załapać na poczęstunek na bazie makaronu, przygotowany przez członków i przyjaciół klubu STO-nogi. Mieliśmy w planach spotkanie z „ciekawym człowiekiem”, ale tym razem musimy Wam wystarczyć My. Impreza zakończy się o 20.00 i proszę nie przeciągać, bo musimy się przecież przemieścić na „Starodęby”

DOJAZD
Mamy oficjalnego przewoźnika - WKD. Dojazd do stacji Milanówek-Grudów. Jeśli chcesz skorzystać z darmowego dojazdu w dniu Biegu, to wyślij zapytanie na milanowek@sto-nogi.pl Niestety, ze stacji trzeba "dymać" jeszcze ze dwa kilometry na start. Sorry - taki mamy w tym roku klimat. Można oczywiście przyjechać samochodem. Najlepiej zostawić auto na parkingach wzdłuż torów Kolei Mazowieckich. Pusto tam w niedzielę, a i do startu już blisko. I proszę nie wbijajcie do „nawigacji” parku „Starodęby”. Tam naprawdę wokół będą drogi pozamykane, a wjeżdżanie na siłę utrudnia pracę organizatorów i może opóźnić rozpoczęcie biegu. Poważka.

ZBIÓRKA
W tym roku znowu zapraszamy Was na uroczy skwer STARODĘBY w Milanówku. Tam będzie biuro zawodów ( weryfikacja i odbiór pakietów ) i rozgrzewka przed biegiem. Można będzie zostawić rzeczy w depozycie, zajrzeć do sławojki CLIP CLOP i potruchtać trochę wzdłuż ul. Mickiewicza. Ok. 10:50 zaprosimy Was na krótki spacer na linii startu przy Urzędzie Miejskim. Będzie tam na czekać pan Burmistrz, który powita Was w Milanówku i da sygnał do startu.

BIEG
W tym roku nowość. W sumie zdążyliśmy Was już przyzwyczaić do zmian. Nie bójcie się – trasa ta sama co w zeszłym roku. Za to mamy „Dwa w Jednym”, czyli dwa biegi na jednej trasie. Start Biegu na 10 km nastąpi o godzinie 11:00. Chwilę po nim z tego samego miejsca nastąpi start do Biegu na 3,3km. Pierwszy kilometr biegniemy całą szerokością ulic Mickiewicza i Wojska Polskiego. Potem nastąpi zwężenie i tak już do mety raz połówką, a raz całą szerokością jezdni. Kilometry poznaczone poziomo i pionowo. Nie przegapicie na pewno. Wzdłuż trasy będą wam pomagać wolontariusze, a porządku będzie pilnować policja i straż miejska. Ulicę Wojska Polskiego dzielimy z ruchem samochodowym, więc uważajcie. Woda na trasie po szczęśliwym minięciu bramy. Przed pierwszym i za ostatnim zawodnikiem będzie jechał oznakowany rowerzysta. Mamy nadzieję, że to będą jedyni rowerzyści na trasie. Nie tolerujemy też na trasie zwierząt, nawet najmilszych, niezależnie czy w kagańcu, czy bez. Trzymajcie się prawej strony - szczególnie ci, co się rozpędzają powoli. Dajcie szansę "ścigaczom" wyprzedzić was po lewej. Niech sobie zdobywają to pierwsze, drugie, a może trzecie miejsce. Biegacze na 3,3 km robią jedno kółko i od razu zbiegają na metę po lewej stronie bramy. Dla odróżnienia od dużego Biegu czekają na Was medale drewniane. Biegnący na „Dychę” mają do pokonania aż trzy pętle, więc pod bramą będziecie przebiegać dwa razy prawą stroną i dopiero za trzecim razem "zjeżdżacie" lewą stroną w kierunku mety. Za metą medal. Dla pierwszych pięćdziesięciu - złoty, dla następnych stu - srebrny, dla pozostałych - brązowy. Podział jest orientacyjny, więc bądźcie wyrozumiali. Najwyżej zdobędziecie złoto za rok ;-). Niezależnie zaś od koloru, medale wyszły nam w tym roku przepiękne. To nasze subiektywne odczucie, ale myślę, że warto się pomęczyć na trasie.

Cztery STO-nogi

Jak już pewnie wiecie, Mila Milanowska odbędzie się w innym terminie. Nie chcieliśmy jednak zostawiać naszych najmłodszych biegaczy, bez biegowej przygody. Jak tylko ostatni biegacze Biegu na 10 km dotrą do mety, ul. Mickiewicza spod Starodębów na linię startu wyruszą cztery Stonogi uformowane przez dzieci startujące w Biegu na 400m. Każda Stonoga, to inna kategoria biegowa. Na starcie będzie stawać kolejno każda Stonoga. Pobiegną ul. Mickiewicza od strony ul. Wojska Polskiego. Meta przy Starodębach. Do kibicowania chyba nie trzeba zachęcać? 

CEREMONIA DEKORACJI
Mamy nadzieję, że ok. 13:00 wszystko będzie już wiadomo i zaczniemy ceremonię dekoracji zwycięzców. Mamy dla nich nagrody tak jak to wyszczególniliśmy w regulaminie, i do tego jakieś niespodzianki od sponsorów. Następnie udekorujemy zwycięzców Biegu na 3,3 km. Na końcu przyjdzie czas na wręczenie trofeów naszym najmłodszym Biegaczom. Nie uciekajcie jednak. Poczekajcie cierpliwie i oklaskujcie szczególnie nasze biegające dzieciaki. Nagroda Was nie minie. Jak wiecie, w tym roku znów udało Nam się zdobyć kilka niezłych „fantów”. Zostańcie więc do końca, bo tylko obecni uczestnicy Biegu STO-nogi wezmą udział w losowaniu.

Do zobaczenia!

Czekamy !!!!!

:-)

 

Harmonogram:

14.06. (piątek) – odbiór pakietów od 8 do 18, punktualnie o 18:00 zapraszamy na spektakl "Wszystko w jednym"

15.06. (sobota) – Biuro i pasta party od 16:00

16.06. (niedziela)

Biuro czynne od 9:00

11:00 Start Biegu na 10km i 3,3km

Około 12:30 Start biegów dla dzieci Cztery STO-nogi Milanówek